Vyhledávání
Naše nabídka
Sportovní brýle
Doplňky
Stojany
Přihlášení zákazníka
Jméno:
Heslo:
O brýlích COXX
Na základě vlastních zkušeností jsme se rozhodli Vám nabídnout kvalitní sportovní brýle za velmi příznivou prodejní cenu. Uvítáme veškeré Vaše podněty kbarevným variantám, materiálům i designu našich modelů. Děkujeme za Váš zájem. Tým společnosti TRIBECA-COXX s.r.o.
 

 
Čísla kategorií 0 až 4 určují, do jakých světelných podmínek se brýle hodí. Nejsvětlejší je kategorie 0, která propouští více než 80% viditelného světla. Takové brýle nejsou ani tak sluneční, jako spíše ochranné (chrání oči před UV zářením, prachem, hmyzem, případně rozjasňují vidění v mlze a šeru (kategorie 1). Kategorie 2 je vhodná do polojasného počasí, kategorie 3 je určena pro ostré slunce, k vodě a do hor. Brýle se slunečním filtrem kategorie 4 najdou uplatnění v extrémních podmínkách, např. při vysokohorské turistice, pro nízkou světelnou prostupnost však nejsou vhodné pro řízení dopravních prostředků!
 
kategorie popis filtru světelná prostupnost počasí
0 bezbarvý nebo rozjasňovací 80% - 100%

noc, mlha, zataženo

1 světlý 43% - 80%

šero, oblačno až polojasno

2 středně tmavý 18% - 43%

polojasno až slunečno

3 tmavý 8% - 18%

ostré slunce (a do hor, k vodě)

4 velmi tmavý 3% - 8%
extrémní podmínky, nevhodné pro
řízení dopravních prostředků
 
Označení UV 400 garantuje, že brýle COXX chrání oči před zářením do vlnové délky 400 nanometrů, tedy před ultrafialovým (Ultra-Violet) zářením, které je pro naše tělo škodlivé - způsobuje spálení kůže a vyvolává některé oční nemoci.
 
Barva brýlových čoček nemá vliv na kvalitu ochrany před UV zářením.
 
Polarizace je speciální úprava čoček brýlí, která výrazně potlačuje odrážené světlo. Zlepšuje tím viditelnost zejména při ostrém slunečním počasí, kdy pohlcuje odlesky od naleštěných ploch, vodní hladiny, mokré silnice, sněhového pole a zároveň zvyšuje kontrast a podporuje jasnější vidění.
 
Sluneční brýle COXX odpovídají normě EN 1836 a EN 174.
 
Sportovní brýle s čočkami z polykarbonátu se netříští a nelámou, jsou odolné i proti poškrábání. Brýlová čočka z polykarbonátu má stejné optické vlastnosti jako minerální, skleněná nebo plastová čočka, má ale nesrovnatelně nižší hmotnost (o 30% nižší než plastová a o 60% nižší než skleněná čočka) a její odolnost proti rozbití je 4x vyšší než u plastové čočky a 24x vyšší než u čočky vyrobené ze skla).
 
Jednoduchý systém výměny čoček vybraných modelů umožňuje přizpůsobit brýle aktuálnímu počasí.
 
Většina modelů má anatomicky tvarovaný nosník z protiskluzového materiálu a gumové protiskluzové zakončení nožiček, což zabraňuje posunu nebo skluzu brýlí při jakémkoliv pohybu.
 
Brýle jsou dodávány s textilním obalem z mikrovlákna, který zároveň slouží jako čistící kapesníček.